Вітаю Вас, Гість | RSS
Четвер, 02.02.2023, 00:54

Електронний підручник - все тільки починається

 
В даний час існує декілька версій визначення словосполучення "електронний підручник" - починаючи від файлів електронних версій навчальних посібників і закінчуючи складними електронними пристроями, які оновлюються з централізованого джерела і інтерактивно взаємодіють з учнем, включаючи виставляння оцінок, завантаження домашнього завдання і іншу фантастику. Час останніх ще не настав і настане не завтра, тому в рамках даної статті електронним підручником вважається електронний пристрій, який замінює собою шкільні підручники і додаткову літературу.
 
В 2013-2014 навчальному році багато дітей вже використовували планшети та телефони великих діагоналей (понад 4'') як певну альтернативу паперовим книжкам. Багато хто з них оцінив певні переваги від такої роботи і тому вже у 2014-2015 навчальному році багато батьків придбали або планують придбати своїм дітям електронний підручник, яким можна було б замінити класичні паперові підручники та хрестоматії, щоб не травмувати здоров'я своїх дітей перевантаженнями хребта. До речі, велика кількість вчителів в школах відносяться до цієї ідеї, м'яко кажучи, не дуже прихильно, і в них є на це свої причини:
 
1. Електронні підручники (в даний час це планшети, телефони великих діагоналей або електронні книги) відрізняються від класичних шкільних підручників і дітям важко буде працювати синхронно з класом. 
 
2. Так як електронні підручники на перервах завжди будуть залишатись в класах (на відміну від мобільних телефонів), їх можуть вкрасти, що буде додатковою проблемою для вчителів. Також всі електронні підручники доволі тендітні пристрої - якщо звичайна книжка за своє життя падає з столу десятки разів без особливих пошкоджень, то електронній буде достатньо і одного разу.
 
3. Звичайна інерційність мислення старших вчителів і страх будь-яких інновацій.
 
Але все ж більшість вчителів, особливо молодих, до ідеї впровадження електронних підручників ставляться позитивно або нейтрально, тому батькам залишається лише зробити правильний вибір. А з цим є певні труднощі.
 

Наводимо приклад декількох сайтів, на яких розміщені електронні підручники для навчальних закладів, так як учні 6 класу не у повній мірі отримали підручники для навчання за новою програмою, а учні старших класів, готуючись до іспитів та ЗНО можуть використати їх як додаткову літературу.

 
 
 
 
Киківська ЗОШ І-ІІІ ступенів © 2023 | Хостинг від uCoz