ШКІЛЬНА БІБЛІОТЕКА - науково-інформаційний центр навчального закладу
Бібліотекар: ТИМОШЕНКО Надія Анатоліївна
Основними завданнями шкільної бібліотеки є: інформаційне забезпечення всіх аспектів навчально-виховного процесу у засвоєнні програмних та факультативних знань самоосвіти вчителів, виховання інформаційної культури учнів, постійного їх прагнення до пошуку інформації, свідомого осмисленого добору інформаційних джерел, формування навичок систематизації та особистісної оцінки інформації.
Сімейне читання
ДАВАЙТЕ ХОРОШИЙ ПРИКЛАД ВАШІЙ ДИТИНІ, ПОКАЗУЮЧИ, ЯК ВАМ ПОДОБАЄТЬСЯ ЧИТАТИ. НЕХАЙ ВОНА БАЧИТЬ ВАС ЗА ЧИТАННЯМ.
СИСТЕМАТИЧНО ВІДВІДУЙТЕ БІБЛІОТЕКУ. ПОКАЖІТЬ ДИТИНІ, ЯК ПРАЦЮЄ БІБЛІОТЕКА І ДЕ ДИТИНА МОЖЕ ЗНАЙТИ СВОЇ УЛЮБЛЕНІ КНИГИ. ДОЗВОЛЯЙТЕ ДІТЯМ САМОСТІЙНО ВИБИРАТИ КНИГИ.
ВИЗНАЧТЕ ПЕВНИЙ ЧАС І МІСЦЕ ДЛЯ ЧИТАННЯ. ЗРОБІТЬ ХОРОШОЮ ТРАДИЦІЄЮ ЧИТАННЯ ПЕРЕД СНОМ.
НЕ БІЙТЕСЯ ХВАЛИТИ ДИТИНУ, ЯКЩО БАЧИТЕ ЇЇ ЗАЦІКАВЛЕНІСТЬ КНИГАМИ.
ВИВЧАЙТЕ ІНТЕРЕСИ СВОЄЇ ДИТИНИ, ВИБИРАЙТЕ КНИГИ, ЩО ВІДПОВІДАЮТЬ ЇЇ РОЗУМОВИМ ЗДІБНОСТЯМ. ДЛЯ ЦЬОГО САМІ ЗНАЙОМТЕСЯ З ДИТЯЧИМИ КНИГАМИ.
ЯКЩО ДИТИНА ТІЛЬКИ ПОЧИНАЄ ВИЯВЛЯТИ ІНТЕРЕС ДО САМОСТІЙНОГО ЧИТАННЯ, СТАРАЙТЕСЯ ДАВАТИ ЇЙ ТОНЕНЬКІ КНИЖЕЧКИ З ВЕЛИКИМИ МАЛЮНКАМИ. КОЖНА САМОСТІЙНО ПРОЧИТАНА СТОРІНКА БУДЕ ЗМІЦНЮВАТИ ВПЕВНЕНІСТЬ ДИТИНИ У СВОЇХ СИЛАХ.
ПРИВЧАЙТЕ ДІТЕЙ ЧИТАТИ З ОБКЛАДИНКИ І ТИТУЛЬНОЇ СТОРІНКИ, НА ЯКИХ ВКАЗАНІ ПРІЗВИЩА АВТОРА, НАЗВА КНИГИ. ТЕРПЛЯЧЕ ВИМАГАЙТЕ, ЩОБ ДІТИ ЇХ ЗАПАМ’ЯТАЛИ.
НАВЧИТИ ДІТЕЙ УВАЖНО І ВДУМЛИВО ЧИТАТИ НАЙКРАЩЕ ЗА ДОПОМОГОЮ ГОЛОСНОГО ЧИТАННЯ. СЛУХАЮЧИ ГОЛОСНЕ ЧИТАННЯ, ДІТИ КРАЩЕ РОЗУМІЮТЬ І ЗАПАМ’ЯТОВУЮТЬ ЗМІСТ КНИГИ.
КОЛИ ШКОЛЯР ВЖЕ САМОСТІЙНО ЧИТАЄ, СТЕЖТЕ, ЩОБ ВІН БУВ УВАЖНИМ, НЕ ПРОПУСКАВ НІЧОГО, НЕ ПОСПІШАВ, НЕ ЗАГЛЯДАВ ЗРАЗУ В КІНЕЦЬ КНИГИ.
СТАРАЙТЕСЯ, ЩОБ ЧИТАННЯ БУЛО РІЗНОМАНІТНИМ: КАЗКИ, РОЗПОВІДІ ПРО ТВАРИН І РОСЛИНИ, ПРИГОДИ. ПАМ’ЯТАЙТЕ ПРО ПОЕЗІЮ!
ОБОВ’ЯЗКОВО РОЗМОВЛЯЙТЕ З ДІТЬМИ ПРО ПРОЧИТАНЕ. ПРОПОНУЙТЕ РОЗКАЗАТИ ПРОЧИТАНЕ МАМІ, ТАТОВІ, БАБУСІ, ДІДУСЕВІ. КОЛИ ДИТИНА ПЕРЕКАЗУЄ, ОБЕРЕЖНО СПРЯМОВУЙТЕ ЇЇ УВАГУ НА ГОЛОВНЕ, ДОПОМОЖІТЬ ПРИГАДАТИ ЯКУСЬ ЦІКАВУ ДЕТАЛЬ. БЕСІДА ПРО ПРОЧИТАНЕ МАЄ БУТИ ДОВІРЛИВОЮ, ПРИЄМНОЮ І ДЛЯ БАТЬКІВ, І ДЛЯ ДІТЕЙ.
ПРИВЧАЮЧИ МОЛОДШОГО ШКОЛЯРА ДО УВАЖНОГО ЧИТАННЯ, УЧІТЬ ЙОГО КОРИСТУВАТИСЯ ПЕРЕДМОВОЮ, ПІСЛЯМОВОЮ, КОМЕНТАРЯМИ В КНИЗІ, РОБИТИ ЗАПИСИ ПРО ПРОЧИТАНЕ, МАЛЮНКИ ПО ПРОЧИТАНОМУ. РОКІВ ІЗ СЕМИ ДІТИ МОЖУТЬ ВЕСТИ ЧИТАЦЬКИЙ ЩОДЕННИК.
ВИКОРИСТОВУЙТЕ ТЕЛЕБАЧЕННЯ. ДОПОМОЖІТЬ ДИТИНІ ПІДІБРАТИ КНИГИ ПРО ЛЮДЕЙ, КРАЇНИ, РІЗНІ РЕЧІ, ЯКІ ВОНА БАЧИЛА ПО ТЕЛЕВІЗОРУ. ПРОПОНУЙТЕ ЧИТАТИ ДИТЯЧІ ХУДОЖНІ ТВОРИ, ЩО БУЛИ ЕКРАНІЗОВАНІ. НЕХАЙ ДИТИНА ПОРІВНЮЄ НАПИСАНЕ З ЕКРАНІЗОВАНИМ.
ПРАКТИКУЙТЕ СІМЕЙНЕ ЧИТАННЯ. КНИГИ, ПРОЧИТАНІ РАЗОМ У СІМЕЙНОМУ КОЛІ, НАЗАВЖДИ ЗАЛИШАЮТЬ У СЕРЦІ ДИТИНИ АТМОСФЕРУ ЗАТИШКУ, ДОВІРИ, ЗАХИЩЕНОСТІ, СПІЛЬНОСТІ ІНТЕРЕСІВ. ОТЖЕ, ЧИТАЙТЕ РАЗОМ!
ПРИВЧАЙТЕ ДІТЕЙ ДОТРИМУВАТИСЬ ПРАВИЛ ГІГІЄНИ ЧИТАННЯ. ПОЯСНІТЬ ДІТЯМ, ЩО НЕ МОЖНА ЧИТАТИ ПРИ СЛАБКОМУ ОСВІТЛЕННІ, ЩО ЛАМПА ПОВИННА БУТИ З ЛІВОГО БОКУ І СВІТЛО МАЄ ПАДАТИ ТІЛЬКИ НА КНИГУ, ЩО ПРИ ЧИТАННІ НЕОБХІДНО ДАВАТИ ВІДПОЧИВАТИ ОЧАМ.